Özeren Alüminyum

Özeren Alüminyum, 1981 yılında profil çeken bir firma olarak faaliyetlerine başlamıştır. Önceleri profil ticareti ile başlayan aktiviteler, daha sonra farklı sektörel alanlara da yayılmıştır. İlk yıllarda, firmanın faaliyet alanı öncelikli olarak yurtiçi olmuştur. Özeren Alüminyum Türkiye'yi güneş enerji sistemleri ile tanıştırmıştır.Bugün itibariyle, ısınma ve ısıtma sektörüne yaptığı ciddi yatırımlarla bu sektörde aranılan ürünler üretmeyi başarmış ve uluslararası platformda yerini almıştır. 2000 yılında, "Aluratör" markası adı altında alüminyum kaynaklı radyatörleri ilk olarak üretmeyi başarmıştır. 26 ATÜ'lük mutlak basınca dayanım sağlayan ilk ve tek alüminyum radyatör olma özelliğini, İTÜ (İstanbul Teknik Üniversitesi) verileri ile tescillemiştir. 5000 m2'si kapalı , 1000 m2'si açık alana sahip entegre tesisleriyle, sürekli gelişen yapısıyla ve yaptığı yatırımlarla, çıtasını her geçen gün daha da yükseltmektedir. 27 yılı aşkın tecrübesiyle, uzman kadrosuyla kaliteli ve estetik ürünler sunabilmek için çalışmaktadır. AR-GE çalışmaları ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan kalite anlayışıyla fark yaratmaktadır. Firmanın Türkiye'deki merkezi Hatay' da olmakla beraber, yurtiçinde, yurtdışında bayi ve ofisleri bulunmaktadır.


Kalite, Özeren Alüminyum için çok önemli bir kriterdir. Tüketicisine her zaman en kaliteli ve en teknolojik şartlarda üretilmiş ürünleri sunmayı kendine vazife edinmiştir.

Günümüzde hızla gelişen ve globalleşen dünyada firmaların yaşayabilmeleri rasyonel ve sistematik çalışma ile mümkün olacaktır.

Özeren Alüminyum'da, ISO 9001:2000 Kalite Sistemi kurulmuş olup, aşağıda belirtilen benimsenen ilkeleri etkin bir şekilde uygulanmaktadır.
" Süreçlerimizi sürekli iyileştirmek,
" Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye getirmek,
" Firma ve ülke kaynaklarını verimli kullanmak,
" Karşılıklı sevgi-saygı prensipleri içinde, çalışanların mutluluğunu ve gelişimini sağlamak,
" Takım çalışmalarını yaygınlaştırmak ve çalışanların katılımını sağlamak
" İstatistiksel değerlendirmeleri yaygınlaştırmak,
" Toplam kalite anlayışını bir yaşam tarzı olarak yerleştirmek,

şeklinde olacaktır.

Unutulmaması gereken nokta şudur:kalite saygıdır ve saygı kazandırır.